Barca hírek
Barca hírek : Teljes tehetetlenség: 2-1

Teljes tehetetlenség: 2-1

Barca-Chelsea15  2007.02.19. 14:03

Tartósan továbbra is képtelen magas szinten futballozni a Barcelona, ráadásul most egy pontot sem tudott szerezni a roppant szervezetten, ám a katalánokhoz hasonlóan színtelenül játszó Valencia ellen. A továbbiakra nézve különösen baljós lehet a Mestallában mutatott játék, mert Ronaldinhóék nem először veszítettek rangadót ebben az idényben - ezeken a meccseken többnyire vereség termett - ráadásul úgy játszott végig az együttes, hogy gólhelyzetet is alig tudott kialakítani.

A meccs tétje igen nagy volt, hiszen a két csapat között hét pont volt a különbség a forduló előtt, s a Valencia így dupla vagy semmit játszott. A Barca kétségkívül kényelmesebb helyzetben volt, de nekik egy hatalmas lökés lett volna a győzelem, hiszen ez esetben leszakították volna Real Madridot és a Valenciát is a versenyfutásban.

A sikerre azonban nem sok esélye volt a vendégeknek ezen az estén, mert hiába játszottak végig nagy mezőnyfölényben, a labdával nem tudtak mit kezdeni, nem tudták megközelíteni Butelle kapuját. A meccs első helyzete a Valenciáé volt, a leshatáron remekül indult meg Villa, ám Valdés jól kiszagolta a jobbra tartó lövést, és ekkor még megmentette csapatát a góltól. A Barcának az első félidőben néhány távoli lövésre, illetve egy-két jó megindulásra tellett, valamint Iniestának köszönhetően egy gólhelyzetre is, amit Gudjohnsen mintegy 20-30 centivel mellé lőtt. Az első negyvenöt perc hajrájában még Angulo és Albelda keverte meg Puyolékat, a valenciai csapatkapitány viszont némileg kikeveredett a tizenhatoson belül a labdával, s így már csak az oldalhálót találta el.A második félidő elején viszont villámgyorsan bajba került a Barca, hiszen a Valencia két gólt is szerzett az első tíz percben, hiába volt mindkét találat elkerülhető. Az 52. percben vétette a nagyobb hibát a gránátvörös-kék hátsó alakzat, s főképp Edmílson, aki a baloldalról szabadon betörő David Villát nagyon közel engedte az ötös körzetéhez, s egyáltalán nem támadta meg, így a csatár kényelmesen megvárta az érkező Angulót, aki a többi védő kíséretében, közelről a hálóba helyezett. Rögtön a gól után villámgyorsan egyenlíthetett volna a Barcelona, mert Deco baloldalról elvégzett szabadrúgása roppant veszélyesen szállt az ötös felé, s a labdáról Ronaldinho és Gudjohnsen is csak hajszállal maradt le.

Három perccel az első hazai gól után viszont ismét Angulo volt a főszereplő, egy jó indítás után szabadon léphetett ki a jobb oldalon, s bár a lövését védte Valdés, a kipattanót képtelen volt eltakarítani a kapu elől Zambrotta. A szerencsétlenkedésből pedig gól lett, mert Angulo okosan visszagurított, s a középen érkező Silva könnyedén lőtt az üres kapuba. Az 59. percben már háromra is nőhetett volna a hazaiak előnye, mert Morientes hatalmas gólhelyzetbe került a tizenhatos baloldalán kilépve, de ő annyira ki akarta lőni a bal sarkot, hogy mellé gurított.

A gólhelyzetek és gólok után, a 61. percben a lapoké volt a fő szerep. Előbb Márquez, majd Albelda csúszott be rossz ütemben, utóbbi kifejezetten durván aprította a frissen, csereként érkezett Messi lábait, amire válaszul Deco próbált törleszteni, majd dühből el is lökte ellenfelét. Miután mindkét játékos egyformán szabálytalan volt, Iturralde González játékvezető mindkettőjüket kiállította, teljesen jogosan. A forró levegő újabb kemény belépőket és összeszólalkozásokat hozott maga után, ami elterelte a figyelmet a futballról, és korántsem kedvezett a Barcelonának.

Persze az is igaz, hogy a Barcának akkor sem ment a játék, amikor már lecsendesedtek a játékosok, s tulajdonképpen szűk fél órával a meccs vége előtt is megállapítható volt, hogy a katalánok játékában nincs benne a gól, s csak jókora szerencsével, pontrúgásokkal hozhatják legalább az egy pontot. Meglepetés azonban nem történt, hiába volt nagyon aktív Lionel Messi - ő kicsit fölpörgette csapata játékát -, a vendégek alapvetően lassan és körülményesen tudtak csak támadásokat vezetni, teljesen hiányzott az akcióikból az ötlet, s ennek megfelelően képtelenek voltak gólhelyzetbe kerülni a határozott védekezéssel előálló Valencia ellen. A szépítés ezzel együtt sikerült, egy 20 méteres szabadrúgást Ronaldinho okosan és erősen lőtt a bal alsó sarokba a hajrában, de ezzel csak azt érte el, hogy számszerűleg ne legyen olyan sima a hazai győzelem.

Összességében ugyanis könnyedén nyertek a hazaiak, akik semmi különlegeset nem mutattak a meccsen, csak kihasználták két gólhelyzetüket, avagy a Barca két védelmi hibáját három perc leforgása alatt. A katalánoknak így kell fogadniuk a szerdán érkező Liverpoolt, s a meccs előtt csak azért számítanak esélyesnek Puyolék, mert akkor otthon játszhatnak majd. A csapat ezen, fontos meccsen mutatott súlytalan játéka viszont, nem ígér már számottevő javulást az idény további szakaszára!

Valencia CF-FC Barcelona: 2-1 (0-0)